Tipy na výlet

Proč právě okolí Vranovské přehrady?

Vranovská přehrada

Vranovská přehrada u Vranova nad Dyjí (též Vodní nádrž Vranov) byla vybudována na řece Dyji v blízkosti města v letech 1930–1933. Hráz přehrady je vysoká 60 m a v koruně je dlouhá 292 metrů. Vzniklé jezero je dlouhé asi 30 km a zasahuje až pod hrad Bítov do údolí Želetavky. Vranovská přehrada slouží vedle energetických a vodárenských úkolů k rekreaci. Rekreační střediska najdete v okolí Vranova nad Dyjí, Bítova a Podhradí nad Dyjí.

Přehrada je jednou z nejteplejších v České republice a umožňuje koupání již od začátku června. Můžete si také zapůjčit veslice nebo se svézt lodí.

Hrad Bítov

Bítov je jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů naší země (první písemná zmínka k letům 1061, 1067). Jedinečné je již jeho umístění v krajině: leží na ostrohu obtékaném ze tří stran řekou Želetavkou, nedaleko jejího soutoku s Dyjí, v malebném kaňonu tzv. Moravského Švýcarska. Původně dřevěný hrad (zbudovaný na místě někdejšího sídlištního hradiska) byl jako zeměpanský hrad střežící jižní hranici země nahrazen brzo hradem kamenným. Na přelomu renesance a baroka dostává Bítov ve hmotě již dnešní převážně horizontální vzhled s jedinou vertikálou štíhlé strážní věže.

Státní zámek Vranov nad Dyjí

Zámek Vranov nad Dyjí ležící na jižní hranici českého státu asi 110 km od Vídně patří k nejpozoruhodnějším světským stavbám středoevropského baroka. Vznikl přestavbou ze zeměpanského románskogotického hradu, který je poprvé připomínaný k roku 1100. Současnou podobu mu vtiskli po ničivém požáru v roce 1665 hrabata Althannové. Zámek po nich získali polští Mniszkové, kteří přivedli k nebývalému rozkvětu proslulý vranovský závod na výrobu kameniny a porcelánu. S nimi spříznění hrabata Stadničtí ho drželi až do počátku druhé světové války. Dnes je jako národní kulturní památka situovaná v západní části Národního parku Podyjí v péči českého státu. Navštívit zámek můžete pěšky nebo na kole.

Městys Vranov nad Dyjí

Již v Kosmově kronice je k roku 1100 zmínka o hradu Vranov, s jehož historií je spjat vznik a vývoj obce a později městečka. Původně byl hrad zeměpanským majetkem, roku 1323 byl dán do zástavy Jindřichu z Lipé, později ho získali Lichtenburkové. Za třicetileté války bylo městečko popleněno, ale hrad odolal švédskému dobývání. V r. 1665 vyhořel. Stránky městyse Vranov nad Dyjí.

Sportovní vyžití v Podyjí

Rybaření

Vranovská přehrada je vyhledávaný rybářský revír, ve kterém lze chytit rekordní úlovky. Na přehradě jsou v hojném počtu zastoupeny kaprovité ryby a to zejména kapr, cejn a plotice. Z dravých ryb štiky, candáti, boleni a také sumci.

Sport

V Podyjí je mnoho turistických a cykloturistických tras, které jsou propojeny i se sítí Rakouských cyklotras.

Kontakt

Vaše ubytování na Vranovské přehradě je nyní rozšířeno o Apartmánový dům Sandra. Nachází se kousek od Vranovské pláže. Příjezd do apartmánového domu je přes obec Lesná, Šumná, Štítary, kde pak za obcí odbočíte vlevo a dáte se první nebo druhou odbočkou vpravo.

Máte dotazy? Napište nám!

Apartmánový dům SANDRA

Mobil: 734 807 680
E-mail: ortea@seznam.cz
Adresa: Štítary 736, 671 02

Provozovatel Ortea spol. s.r.o
Vranovská 13
614 00 Brno
IČ: 63482428
DIČ: CZ 634 824 28
Společnost je vedená u Krajského soudu v Brně, spisová složka C 21017, dne 15. prosince 1995

Rezervace pobytů

+420 734 807 680

Informační povinnost o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů (ust. §14 zák. č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů):

V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je
Česká obchodní inspekce Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 796/44, 110 00 Praha 1, e-mail: adr@coi.cz, web: https://adr.coi.cz.
Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

© 2020 Apartmány Sandra | Vyrobilo studio